fredag 11. juni 2010

Hm... vi får Verneprisen!


I går fikk jeg en hyggelig telefon mens jeg var på jobb. Fortidsminneforeningen i Vestfold har bestemt seg for å gi oss årets Vernepris for arbeidet vi har gjort her i Fattighuset. Tenk så mange det er som tar vare på gamle hus rundt om i Vestfold. Jeg blir helt ydmyk av å tenke på det. Prisen, som er et diplom og et messingskilt til å skru opp på husveggen, skal deles ut søndag. Da arrangerer Fortidsminneforeningen en historisk tur i Holmestrand. Der blir det nok mange perler å se.


Dermed er det knalljobbing i hagen i to dager til. Det kan jo ikke akkurat se ut som en jordhaug i opprør når det er sightseeing i byen. En litt mer kontrollert jordhaug, får være målet :-) Det er ikke mulig å få til en ferdigferdig hage på to dager.


Du kan lese om prisen hos Tønsbergs Blad i dag. Saken ligger også på tb.no. Rusleturen gjennom byen kan du lese om på Fortidsminneforeningens sider. Turen begynner på Holmestrand stasjon klokka 13.

Marie

17 kommentarer:

  1. Gratulerer! Jeg synes absolutt det virker som dere fortjener den prisen!

    SvarSlett
  2. Så gøy! Gratulerer så mye! Det fortjener dere virkelig :)

    SvarSlett
  3. Mine hjerteligste gratulasjoner. Ja er det noen som virkelig fortjener denne prisen så må det være dere. Flott at det drypper noe inn også....

    SvarSlett
  4. Gratulerer så mye - vel fortjent! :o)
    ... og lykke til med jordhaugen ;)

    SvarSlett
  5. Ikkje berre godt, hardt og langvarig arbeid i samspel på eigedomen sine premiss - men også ei veldig fin formidlingsevne!
    Hagelagsrundturen kan kome eit anna år...
    Gratulerer og lukke til vidare!

    SvarSlett
  6. Gratulerer så mye!! Så deilig å få slike tilbakemeldinger etter alt arbeidet dere har gjort på huset!!

    Det var noe kjent med det nedersete bildet ditt; jeg har akkurat en slik gammel kiste med saueskinn på selv i stua her:) morsomt:)

    Ha ei fin helg og lykke til med hagen!:)

    SvarSlett
  7. Husker jeg leste en reportasje fra Fattighuset for lenge, lenge siden. Den må ha gjort inntrykk på en innbitt nostalgiker, for jeg har aldri glemt dette huset. Stor var gleden da jeg "snublet" over bloggen deres. Har selvsagt lagt oss som følgere, og gleder meg nå stort til å lese mer!

    Prisen er dere vel fortjent! Dere har gjort et betydelig arbeide for huset, og ikke minst for ettertiden. Hurra!!! sier jeg :)

    SvarSlett
  8. Gratulerer! det er vel fortjent. Dere har gjort en fantastisk innsats.. huset er så vakkert.. en kultur skatt som dere har fått frem fra glemselen

    SvarSlett
  9. Gratulerer! Det høres ut til å være vel fortjent!!!!! Nyt helgen!

    SvarSlett
  10. Så gøy! Gratulerer, absolutt velfortjent!

    SvarSlett
  11. Vel fortjent! Gratulerer! Mvh Toril A.

    SvarSlett
  12. Gratulerer, virkelig fortjent. All heder og ære til dere! Kjempemorro!

    Holsen Gry K

    SvarSlett
  13. Hei, takker for en flott blogg, og lurer på om jeg kan spørre om fargekoden på ditt sjokoladebrune gulv, og de blågrønne veggene:)
    På forhånd tusen takk!

    elisabeth

    SvarSlett
  14. Hei, Elisabeth ...

    Alle fargekodene i huset finner du her: http://fattighuset.blogspot.com/2010/01/fargene-i-fattighuset-litt_18.html

    Lykke til!

    Mvh. Marie

    SvarSlett

Så fint at du stikker innom oss i Fattighuset. Legg veldig gjerne igjen en kommentar. Ha en fin dag!